ציון עובר: 60
80% נוכחות חובה
מטרת הקורס: הקורס יעמיק את ההיכרות עם החשיבה והמחקר האנתרופולוגיים בהקשר של ניתוח תופעות חברתיות ותרבותיות שונות. נתמקד במספר תחומי מחקר בעלי רלבנטיות מיוחדת להקשר הישראלי. כך למשל, נתוודע לאנתרופולוגיה של המקום, אנתרופולוגיה של הזיכרון, אנתרופולוגיה של ספורט; של אוכל , של פוליטיקה, חינוך עוד.
עם סיום הקורס יוכלו הסטודנטים:
- להשתמש בתיאוריות אלה כדי לנתח תהליכים חברתיים
- להתבונן בתחומי חיי היום יום באמצעות הכלים המוצעים על ידי האנתרופולוגיה
- לפתח חשיבה ביקורתית בשאלות תיאורטיות ובסוגיות עכשוויות