ציון עובר: 60
80% נוכחות חובה
מטרתו של קורס היא להציג בפני הלומד את המערכת הקוגניטיבית האנושית. אנו נדון בכל סוגי המידע שיש לנו על העולם ובתהליכים העוסקים בשלבים השונים של עיבוד מידע זה- תפיסה ולמידה, חלוקת קשב, זיכרון, קטגוריזציה, שפה והבנה, חשיבה ושיפוט. הקורס יציג תיאוריות, שיטות מחקר ועדויות אמפיריות לגבי תהליכים ומבנים מנטאליים המאפשרים תפקוד קוגניטיבי.
הקורס יקנה ידע על מודלים פסיכולוגיה של קוגניציה אנושית. מהתהליכים שייחקרו: זיכרון, קשב, תפיסה, פתרון בעיות ותקשורת. הקורס יתמקד במחקרים מהפסיכולוגיה הניסויית.
בסיום הקורס יוכל הסטודנט:
- לתאר את התפתחותה ואת הגישות המרכזיות של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית
- לתאר את המושגים החשובים של התחום
- לזהות ולהסביר כיצד ממצאי הפסיכולוגיה הקוגניטיבית ניתנים ליישום בחיי היומיום
- ליישם את התיאוריות המרכזיות של התחום על מנת לפתור בעיות בסיסיות