ציון עובר: 60
נוכחות בלפחות 80% מהשיעורים
במסגרת הסמינר יכתבו הסטודנטים עבודת מחקר אמפירית כמותית ובה יבחנו את ההשפעות של תקשורת בינאישית באמצעים דיגיטליים על מאפייני אישיות והתנהגות. לצורך כך, במקביל להקניית הידע התיאורטי הרלוונטי בתחום, יקנה הסמינר לסטודנטים כלים לגיבוש השערות מחקר, בניית מסגרת תיאורטית, סקירת ספרות תיאורטית ומחקרית רלוונטית להשערות המחקר, תכנון מערך מחקרי אשר יענה על שאלת המחקר באופן אמפירי, הצגת הממצאים ודיון בהשלכות התיאורטיות הרלוונטיות.
בהתאם לכך, יושם בקורס דגש על עקרונות הכתיבה המדעית, המשגת רעיון תיאורטי כשאלה מחקרית מדידה והיכולת לזהות פערים בספרות המחקרית הקיימת בנושא על מנת לבצע מחקר שתוצאותיו יוכלו לחדש ולקדם את הידע הקיים בתחום.
עם סיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:
1. להכיר את האמצעים והאופן לעריכת סקירת ספרות רלוונטית בנושא המחקר
2. לגבש השערת מחקר הבוחנת סוגיה אמפירית בנושא המחקר
3. לתכנן מערך מחקר כמותי הבוחן באופן אמפירי את השערת המחקר
4. לנתח נתונים באופן סטטיסטי באמצעות תוכנת SPSS ולדווח על הממצאים
5. לנתח באופן ביקורתי את ההיבטים התאורטיים והמתודולוגיים של ממצאי המחקר