מטרת הקורס : קורס זה מקנה ידע ביחס למושגי יסוד בפסיכולוגיה אבנורמלית, תוך התבוננות מעמיקה באופן בו הפרעות נפשיות שונות נראות. נעסוק בממצאי מחקרים שונים ובגישות טיפוליות מגוונות. נתייחס גם להקשר התרבותי.
תפוקות למידה: לאחר השלמת תהליך הלמידה הסטודנטים יכירו הפרעות נפשיות שונות, יוכלו לחשוב על כיווני אבחנה מתאימים ויכירו את כלי האבחון הקיימים. הסטודנטים יידעו כיצד לנתח דמות הלוקה בנפשה. בנוסף, הסטודנטים יוכלו לנתח ולהבין את השפעות התורשה והסביבה על התפתחותה של פתולוגיה של אנשים וכן להבין את ההשפעות הבין תרבותיות על פסיכופתולוגיה.
עם סיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:
1. לאפיין את ההתנהגויות האבנורמליות ולהציג את הקבוצות העיקריות המאפיינות אותן
2. להציג גישות תיאורטיות שונות לסיבות להתפתחות פסיכופתולוגיה וגישות טיפוליות הנגזרות מהן
3. להציג ממצאי מחקרים לגבי יעילות של טיפולים שונים
4. להבין את ההקשר הבין-תרבותי של התנהגות אבנורמלית