מטרות הקורס: התנסות בתצפית מודרכת על טיפולים של קלינאיות תקשורת באוכלוסיית ילדים ומבוגרים עם מגוון לקויות בשפה, תקשורת, דיבור ובליעה.
הסטודנטים יתנסו בתצפיות על התהליך הטיפולי במסגרות טיפוליות שונות: מרכזים רפואיים, מרפאות, בתי ספר וגנים של החינוך המיוחד. הם יצפו בעבודת צוות רב-מקצוע ובפגישות עם הורים ומשפחה. התצפיות ילוו בהדרכה בקבוצות קטנות באמצעות סימולציות וצפייה בקלטות וידאו של טיפולים בלקויות שונות. הסטודנטים יתנסו בכתיבת דוחות על התצפיות ובהצגת מקרה בע"פ ובכתב. כמו כן הסטודנטים יתנסו בביצוע מטלות הכנה לעבודה מעשית בשנה ג.
מרכזת ההתנסות - מרים גרסטנפלד