מטרת הקורס: להקנות לסטודנטים מיומנויות עבודה במעבדה ביוכימית תוך התמקדות בנושאי האנזימטיקה הכוללים: לימוד הכנת עקום כיול והשימוש בו ומדידת פרמטרים קינטיים של ריאקציה אנזימתית ותלות פעילות אנזים בפרמטרים שונים, ועיכוב ריאקציה אנזימתית על ידי מעכבים תחרותיים ולא תחרותיים.
הסטודנטים ילמדו לבצע בדיקות אנזימים במעבדה הקלינית לשם מתן אבחון. במעבדה יושם דגש על לימוד שיטות הפרדה בביוכימיה ובעיקר שיטות הפרדת חלבונים בכרומטוגרפיה. נלמד על בדיקות ביוכימיות המבוצעות במעבדה הקלינית ועל עיבוד תוצאות המעבדה כולל עיבוד סטטיסטי.