מטרות הקורס: התמודדות בזוגות/יחידים עם מחקר מעשי שייבחר על ידי הסטודנטים מכל אחד מתחומי הלימוד אליהם נחשפו במהלך שנות הלימוד המוקדמות. הסטודנטים יידרשו לנסח הצעת מחקר (בהתאם לקריטריונים מקצועיים) ויחקרו את התחום באוריינטאציה ביוטכנולוגית, תוך שימוש בכלים שנרכשו במהלך הלימודים.
הערכת הקורס: בשיקלול הציון הסופי בקורס, יבוא ליידי ביטוי כל שלבי הכנת פרוייקט הגמר, לרבות: בחירת הנושא, ניסוח הצעת מחקר, מפגשים אישיים תקופתיים, ייזום וחשיבה מדעית, כתיבת חיבור מסכם, הכנת פוסטר והצגה פרונטאלית.