הפיסיולוגיה עוסקת בחקר המנגנונים התפקודיים והבקרתיים של האורגניזם על מערכותיו הביולוגיות ברמות השונות. בתור שכזו, מתפרסת הפיסיולוגיה על מגוון עצום של רמות ביולוגיות – מהחקירה המולקולרית ועד לתפקוד האורגניזם השלם בסביבתו.
הקורס "הפיסיולוגיה של גוף האדם ב'" יסקור מערכות פיסיולוגיות נבחרות מן ההיבט של התאמת מבנה ותפקוד. בהרצאות ישולבו גם היבטים אבולוציוניים, היסטוריים ופתולוגיים. דגש מיוחד יושם על הניסיון להבנתם האינטגרטיבית של פעולת המנגנונים הפיסיולוגיים לשמירה על יציבותה של הסביבה הפנימית של הגוף.
הקורס נסמך על הקורס המקדים "פיסיולוגיה של גוף האדם א'" ויתמקד במערכות הפיסיולוגיות המורכבות: מערכת העיכול, מערכת הלב וכלי הדם, מערכת הנשימה, הכליה ועוד.