מטרת הקורס: קורס המעבדה מפגיש את הסטודנטים עם הנושאים אותם הם למדו בקורס בהמטולוגיה והקשורים בפעילות התקינה והפתולוגית של המערכת ההמטופויאטית. נושאי המעבדה מגוונים ומנסים לתת מימד מיקצועי ומעשי לתחום ההמטולוגיה. בקורס נלמד לבצע ספירת דם, לקיחת דם מהאצבע, קביעת המוגלובין פוטוקולורימטרית ונעקוב אחר כדוריות דם אדומות נורמליות ופתולוגיות. בהמשך נלמד לבצע משטחי דם, לקבוע המטוקריט, לקבוע אינדקסים ולבצע ספירה מבדלת של תאי דם לבנים. כמו כן נלמד על משטח דם של מחלות אנמיות, על הבשלת שורה מיאלואידית ונסיים בלימוד על סוגי הדם השונים.