מטרת הקורס היא הקניית ידע והבנה בנושא בעיית הפסולת המוצקה ודרכי התמודדות בארץ ובעולם. הקורס יעסוק בהרכב ותכונות פסולות עירונית מוצקה, שיטות איסוף, אצירה והובלה של פסולת, שיטות לטיפול בפסולת מוצקה הכוללות הטמנה, שריפה ומחזור פסולת כולל קומפוסטציה ושימוש בקומפוסט במגזר החקלאי. בקורס יוצגו האמצעים הטכנולוגיים לטיפול בפסולת, תוך שימת דגש על המכאניזם של כל שיטה, היבטים כלכליים וחוקתיים, הפגיעה הסביבתית והבריאותית והמדיניות המיושמת בארץ ישראל.
הקורס ילמד בימי שלישי בזום.