מטרות הקורס: הקניית עקרונות הכימיה האנליטית- האיכותית והכמותית, והכנה לעבודה במעבדה, לאנליזות וביצוע חישובים כמותיים.
הקורס יעסוק בהכרת שיטות עבודה אנליטיות וחישוב שגיאות ניסיוניות, חישובים בגזים ותמיסות, הכרת מערכות כימיות בשיווי משקל, ותגובות המערכת להפרת שיווי המשקל. תהליכים בחומצות ובסיסים ובתמיסות בופר, טיטרציות וחישובי pH, שימוש באינדיקטורים, שיטות אנליטיות בחימצון חיזור, פוטנציאלי תא ואלקטרוכימיה, קביעת ריכוזים בשיטות ספקטרוסקופיות, והכרת השיטות השונות בכרומטוגרפיה. דגש יינתן על ביקורת עצמית של איכות התוצאה המתקבלת.