הקורס יתמקד בלימוד ובהכוונת הסטודנטים לנקודות הקריטיות אותן הוא חייב לבקר בעת קריאת מאמר מדעי, הן מבחינת הבנת המערך המחקרי והן מבחינת השיטות הסטטיסטיות שיושמו, התוצאות שהתקבלו והמסקנות שהוסקו בעקבותיהן. על כן, נתמקד בקורס בתכנון מחקר על כל שלביו בצורה נאותה ונלמד אילו שיטות סטטיסטיות עומדות לרשות החוקר על מנת לבדוק ולאשש את השערותיו. בנוסף, נתרגל על ידי מחקרים מגוונים כיצד לקרוא ולבקר בצורה מעמיקה את פרקי השיטות והתוצאות וכיצד להפיק את מירב המידע מפרקים אלו. כמו כן, נעסוק בנושאי אתיקה בעבודה מחקרית.