ציון עובר: 60
80% נוכחות חובה
הקורס עוסק בתופעת האלימות בקרב מתבגרים ובני נוער בכלל, ובמסגרות חינוכיות בפרט. נלמד תיאוריות שמנסות להסביר תופעה זו ואת גורמי הסיכון לאלימות. נלמד על הזירות עיקריות בהן מתרחשת אלימות צעירים, נתייחס לאלימות בני נוער במגזרים שונים ולבסוף נתמקד במספר תוכניות להתערבות ולמניעה של התופעה ובשיטות עבודה פורמליות ולא פורמליות להתמודדות עם תופעת האלימות. לצד ידע זה הסטודנטים ילמדו לכתוב את העבודה הסמינריונית.
תפוקות למידה: לאחר השלמת תהליך הלמידה הסטודנטים יכירו תיאוריות שונות לגבי תופעת האלימות, יכירו את התיאוריות השונות שמסבירות תופעות אלימות ויוכלו לחשוב באופן ביקורתי על תוכניות התמודדות עם אלימות. הסטודנטים ילמדו כיצד לתכנן מחקר, להעלות השערות מחקריות, לאסוף נתונים ולנתחם. כמו כן הם ילמדו כיצד לכתוב עבודה סמינריונית.
עם סיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:
1. להבין את תופעת האלימות בקרב בני נוער
2. להכיר את הגורמים שבכוחם למנוע אלימות בקרב בני נוער
3. לתכנן מחקר משל עצמו
4. להעביר מחקר קצר ולענות על שאלות המחקר