ציון עובר: 60
80% נוכחות חובה
הקורס עוסק באופן בו תחושת מימוש ערכים משפיעה על קבלת החלטות הנוגעות לילדים בסיכון. נלמד תיאוריות שעוסקות בערכים אישיים, בתחושת המימוש הסובייקטיבית של ערכים ובקשר שבין ערכים לקבלת החלטות. נתמקד באופן בו אנשי מקצוע מקבלים החלטות הנוגעות לחייהם של ילדים בסיכון וכוללות החלטות על הוצאה מהבית, או מתן טיפול בקהילה. מטרת הסמינר להקנות ידע ומיומנויות בשיטות מחקר, להכשיר את התלמידים לכתוב הצעת מחקר ולבצע מחקר אמפירי על כל שלביו.
תפוקות למידה: לאחר השלמת תהליך הלמידה הסטודנטים יכירו תיאוריות שונות לגבי מימוש ערכים וילדים בסיכון. הסטודנטים ילמדו כיצד לתכנן מחקר, להעלות השערות מחקריות, לאסוף נתונים ולנתחם. כמו כן הם ילמדו כיצד לכתוב עבודה סמינריונית.
עם סיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:
1. להכיר את תיאוריית הערכים
2. להכיר את תהליך קבלת ההחלטות ביחס לילדים בסיכון
3. לתכנן מחקר משל עצמו
4. להעביר מחקר קצר ולענות על שאלות המחקר