מטרת הקורס: התנסות בביצוע בדיקות שמיעה בסיסיות ובדיקות ייחודיות המסייעות באיתור מיקום הנזק השמיעתי; תצפית בבדיקות שמיעה ובתהליך שיקום השמיעה; תצפית באופן לקיחת אנמנזה, רישום תוצאות, ומתן ייעוץ והמלצות.
במהלך השנה כל סטודנט משובץ להתנסות (Hands on) בבדיקות שמיעה, לתצפיות בעבודתם של קלינאי התקשורת בזמן ביצוע בדיקות אודיולוגיות ובתהליך שיקום השמיעה. ההתנסות מתבצעת בקליניקה ובמעבדות המחשבים במכללה האקדמית הדסה. התצפיות נערכות בקליניקה במכללה האקדמית הדסה ובמכון האודיולוגי בהדסה עין כרם.