מטרת הקורס: הקניית ידע בתחום תפיסת הדיבור וביצועו על ידי אוכלוסייה לקוית שמיעה. מהלך הקורס יכלול הכרת אפיוני תפיסת הדיבור בקרב אוכלוסייה זו דרך החושים הסנסוריים השונים (הערוץ השמיעתי, הערוץ הויזואלי והערוץ הטקטילי) והדרך להעריך יכולת זו ברמות שונות של תפיסה שמיעתית (גילוי צליל, דיסקרימינציה, זיהוי והבנה) וברמות מסר שונות (מרמת תפיסה של פונמה ועד רמת תפיסה של פיסקה). כמו כן תיערך הכרות עם מאפיינים, גורמים ותהליכים הלוקחים חלק ומשפיעים על הפקת דיבור של לקויי שמיעה.