מטרות הקורס: (1) גישור בין התיאוריה והקליניקה באמצעות Evidenced Based Practice (2) תהליך נקיטת החלטות באבחון (3) התהליך הטיפולי (מודלים שונים להתערבות טיפולית) (4) המקום של קלינאי התקשורת בצוות רב-מקצועי (5) פיתוח המודעות העצמית באמצעות הערכה עצמית (6) הכרות עם סגנונות שונים של אינטראקציה בין-אישית והשפעתן על התהליך הטיפולי (7) פיתוח מיומנויות התצפית והרפלקציה בהקשר קליני (8) הבנת עקרונות השינוי בתהליך הטיפולי (9) ניהול מקרים במסגרות שונות.