מטרת המעבדה: לאפשר לסטודנטים הכרות והתנסות מעשית בשיטות הבסיסיות של ההנדסה הגנטית. המעבדות בנויות באופן המשכי כמיני-פרויקט של שיבוט מקטע DNA לפלסמיד, ובמהלכה יחשפו הסטודנטים גם לשיקולים השונים בתכנון שיבוט מולקולרי.
השיטות שיכללו במעבדה הינן: הפקת DNA פלסמידי, חיתוך באנזימי רסטריקציה, שימוש באנזימי מודיפיקציה, הפרדת ואנליזה של תוצרי החיתוך של ה- DNA בג’ל אלקטרופורזה, מיצוי מקטעי DNA מג’ל וקביעת רכוזם, ליגציות, הכנת חיידקים קומפטנטים, טרנספורמציה לחיידקים, זיהוי ואנליזה של הטרנספורמנטים באמצעות PCR ועוד.