מטרת הקורס: הקורס יתמקד במעורבותם של מיקרואורגניזמים בגרימת מחלות ובתגובת המאכסן למחלה. נושאי הקורס יכללו מושגי יסוד במחלות זיהומיות, שלבים כללים בהתפתחות מחלות, מנגנוני ההגנה של הגוף כנגד מחלות זיהומיות–- ההגנה הספציפית והבלתי ספציפית והיבטים אפידמיולוגים של מחלות זיהומיות. בהמשך הקורס נלמד על חיידקים טפילים ופטריות פטוגניות. נתרכז במחלות הנגרמות ע”י מיקרואורגניזמים אלה, פקטורי האלימות שלהם ומנגנוני הפעולה של חומרים כימוטרפיים כנגדם (אנטיביוטיקות וחומרים אנטי פטריתיים). בנוסף, נלמד על שיטות לחקירת פקטורי אלימות של מיקרואורגניזמים in-vivo ו-in-vitro.