מטרות הקורס: הקורס עוסק בעקרונות המבנה והתפקוד של המערכת האנדוקרינית במגוון רחב של נושאים. בתחילת הקורס נלמד על מנגנוני פעולה והעברת סיגנל של הורמונים, ועל איפיון הקשר בין הורמון לרצפטור ועקרון המשוב בויסות אנדוקריני. בשלב הבא של הקורס נתמקד במנגנונים הורמונליים במערכת המין הכוללים גם את המנגנונים המעורבים בביוץ ובויסות המחזור המנסטרואלי. נושא נוסף הוא מבנה ותפקוד הציר היפוטלמוסהיפופיזהאדרנל,
ועקרונות הנוירואנדוקרינולוגיה שבמסגרתו נרחיב על תפקיד ההיפוקמפוס בקיום המשוב השלילי של גלוקוקורטיקואידים. בחלק האחרון של הקורס נעסוק בתפקיד ההיפוטלמוס וציר האדרנל וביחסי הגומלין בין המוח ומערכת החיסון ובתפקיד האנדוקריני של מערכת החיסון.