מטרת הקורס: קורס המעבדה נועד להרחיב את הנושאים שנלמדו בהרצאות ולאפשר לסטודנטים התנסות מעבדתית בעבודה עם נגיפים. במסגרת המעבדות נעבוד עם תרכיבים נגיפיים מוחלשים ומתים ונלמד על גישות חדשות בהכנת תרכיבי נגיפיים. נבדוק תרופות אנטיויראליות, אינטרפרון, ועמידות נגיפים כנגדם, ונלמד על שיטות מעבדיות לאיבחון נגיפים הכוללים גידול נגיפים בתרביות תאים או בביצים מופרות. נבצע מעקב אחר אפקטים ציטופתים, נקבע טיטר נוגדנים כנגד הנגיף, ונבצע סרולוגיה וזיהוי אנטיגנים נגיפיים וצביעות אימיונו-פלורסצנטיות.